KIRMADAN DÖKMEDEN TESİSAT TAMİRİ
CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİTİ
ROBOTLA TIKANIKLIK AÇMA
(0212) 674 69 83 - (0216) 612 55 90

   Ana Sayfa      su tesisatcisi

Evlerimizdeki ve iş yerlerimizdeki su tesisatlarımız her hangi bir nedenden dolayı çatlayıp su kaçırabilir. Bu da çeşitli sorunlara neden olur. Alt komşuya su damlaması gibi ya da su sayacının sürekli dönmesi gibi. Böyle durumlarda su tesisatçısı bulmak en doğrusudur. Geleneksel yöntemler biraz zahmetli olabilir çünkü geleneksel yöntemlerde genelde tesisatın birçok yeri kırılır. Bu da tadilat maliyetini artırır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tesisat tamirinde yeni cihazlar kullanılmaya başlanmaktadır. Bunlardan birisi de su kaçağı tespit cihazıdır. Akustik dinleme cihazları ya da detektörlü cihazlar olarak tasarlanan bu makinelerle su kaçağı bulmak oldukça kolay olmakta, tespit sırasında kırma işlemleri yapılmamaktadır. Bu cihazlara erişmek için de yetkili ve bu işte deneyimli firmalara başvurulmalıdır.Bu cihazlar pahalı olduğu için sıradan bir su tesisatçısında bulunmayabilir. Bu da tadilat masraflarını artırabilir.

Su kaçağı tespit cihazı çok basit bir teknik kullanarak kaçağı tespit eder. Uzman bir kulaklık takar ve cihazın mikrofonunu tesisat üzerinde gezdirir. Su borudan geçerken bir ses çıkarır. Bu ses kaçağın olduğu yerde değişir. Bu değişim insan kulağıyla algılanamaz. Bu yüzden cihaza gereksinim duyulur. Tabi gürültülü ortamlarda bu cihazı kullanmak mümkün değildir. Bu durumda ise detektörlü cihaz devreye girer. Aynı şekilde uzman kulaklık takar ve cihaz kaçağı tespit ettiği zaman değişik bir ses çıkarır.
 

Tarla sulama sistemleri gibi geniş tesisatlarda da bu cihazları kullanmak mümkündür. Ayrıca tarlayı kazmaya gerek yoktur. Geleneksel yöntemlerle bu mümkün değildir. Bu cihazlarla yapılan işlemlerde hata payı yoktur. Bu nedenle böyle durumlarda beylik düzü tesisatçısı gibi uzman ekiplerin hizmet verdiği, güçlü teknik altyapısı olan firmaların tercih edilmesi, işlemin tadilatsız yapılmasını sağlar.
Evlerimizdeki tesisatlarda karşılaşabileceğimiz sorunlardan bir diğeri ise petek kirlenmesidir. Zaman içinde suyun içindeki tortular peteklere birikir ve ısınma problemleri yaşamamıza sebep olabilir. Böyle bir durumda su tesisatçısını aramak en doğru seçim olacaktır. Uzman su tesisatçılarında petek temizleme makineleri vardır. Bu makineler sayesinde kalorifer sistemi içindeki su rahatlıkla temizlenebilir. Aynı zaman hiçbir kirliliğe sebep olmaz. Tabi bu makinelere erişmek için uzman kadroya sahip başakşehir tesisatçı gibi firmalara başvurulmalıdır.

 
 
 
 
 
beylikdüzü su tesisatçı, yenibosna su tesisatçı , omanbey su tesisatçı, ulus su tesisatçı , zeytinburnu su tesisat, büyükçekmece su tesisatçı ,küçükçekmece su tesisatçı, beşiktaş su tesisatçısı, bayrampaşa su tesisatçısı, yenibosna su tesisat ,beşiktaş su tesisat, fatih su tesisatçı, levent su tesisat , okmeydanı su tesisatçı , istinye su tesisat, aksaray su tesisatçısı, şişli su tesisatçısı, beylikdüzü su tesisatçı , beşiktaş su tesisat, başakşehir su tesisatçısı, hadımköy su tesisat ,bahçelievler su tesisat , ataköy su tesisatçısı ,beylikdüzü su tesisat , okmeydanı su tesisat , ikitelli su tesisatçısı,
esenler su tesisat ,ataşehir su tesisat , bağcılar su tesisat, maltepe su tesisat, sarıyer su tesisat ,bebek su tesisat ,etiler su tesisat