0551 231 83 55

CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİTİ - ROBOTLA TIKANIKLIK AÇMA - KIRMADAN TESİSAT TAMİRİ

Evlerimizdeki ve iş yerlerimizdeki su tesisatlarımız her hangi bir nedenden dolayı çatlayıp su kaçırabilir. Bu da çeşitli sorunlara neden olur. Alt komşuya su damlaması gibi ya da su sayacının sürekli dönmesi gibi. Böyle durumlarda su tesisatçısı bulmak en doğrusudur. Geleneksel yöntemler biraz zahmetli olabilir çünkü geleneksel yöntemlerde genelde tesisatın birçok yeri kırılır. Bu da tadilat maliyetini artırır.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tesisat tamirinde yeni cihazlar kullanılmaya başlanmaktadır. Bunlardan birisi de su kaçağı tespit cihazıdır. Akustik dinleme cihazları ya da detektörlü cihazlar olarak tasarlanan bu makinelerle su kaçağı bulmak oldukça kolay olmakta, tespit sırasında kırma işlemleri yapılmamaktadır. Bu cihazlara erişmek için de yetkili ve bu işte deneyimli firmalara başvurulmalıdır.Bu cihazlar pahalı olduğu için sıradan bir su tesisatçısında bulunmayabilir. Bu da tadilat masraflarını artırabilir.
Su kaçağı tespit cihazı çok basit bir teknik kullanarak kaçağı tespit eder. Uzman bir kulaklık takar ve cihazın mikrofonunu tesisat üzerinde gezdirir. Su borudan geçerken bir ses çıkarır. Bu ses kaçağın olduğu yerde değişir. Bu değişim insan kulağıyla algılanamaz. Bu yüzden cihaza gereksinim duyulur. Tabi gürültülü ortamlarda bu cihazı kullanmak mümkün değildir. Bu durumda ise detektörlü cihaz devreye girer. Aynı şekilde uzman kulaklık takar ve cihaz kaçağı tespit ettiği zaman değişik bir ses çıkarır.
 
Tarla sulama sistemleri gibi geniş tesisatlarda da bu cihazları kullanmak mümkündür. Ayrıca tarlayı kazmaya gerek yoktur. Geleneksel yöntemlerle bu mümkün değildir. Bu cihazlarla yapılan işlemlerde hata payı yoktur. Bu nedenle böyle durumlarda beylik düzü tesisatçısı gibi uzman ekiplerin hizmet verdiği, güçlü teknik altyapısı olan firmaların tercih edilmesi, işlemin tadilatsız yapılmasını sağlar.
Evlerimizdeki tesisatlarda karşılaşabileceğimiz sorunlardan bir diğeri ise petek kirlenmesidir. Zaman içinde suyun içindeki tortular peteklere birikir ve ısınma problemleri yaşamamıza sebep olabilir. Böyle bir durumda su tesisatçısını aramak en doğru seçim olacaktır. Uzman su tesisatçılarında petek temizleme makineleri vardır. Bu makineler sayesinde kalorifer sistemi içindeki su rahatlıkla temizlenebilir. Aynı zaman hiçbir kirliliğe sebep olmaz. Tabi bu makinelere erişmek için uzman kadroya sahip başakşehir tesisatçı gibi firmalara başvurulmalıdır.

Web Tasarım: Horizon